Modele zabytkowych motocykli

Modèle 1980. Wygodny i szybki. Jednoślad na którym trudno się zmęczyć. Komfortowy. Klasyczna Linia typowego cruisera. Potężna MOC i dostojna Waga (nieco ponad 300 kg!) mimo sędziwego wieku pozwalają zostawiać w tyle typowe przecinaki przy […] Modèle K500…… à najpopularniejszy, najczę spotykany Dzisiaj militarny Zündapp. Oznaczenie K500 Zawiera informację: K – Kardan i 500 – klasa pojemności – Dokładnie pojemność skokowa wynosiła 498 CCM. K500 był motocyklem Tak cenionym, że Gdy […] Modèle szosowy, przystosowany ne jazdy w terenie, w Ameryce Północnej porównywano ne przerabianych na potrzeby cywilne démobilzowanych harleyów. Poza tym w Świecie zimnej wojny Konstrukcja Znad Wisły doczekała się solidnej krytyki OD amerykańskich znawców tematu. Mit Marki został Jednak wykorzystany marketingowo je Dziś po Polskich szosach znowu jeżdżą Junaki. Mają un Jednak Mało Tranzytu z produktami SFM.

Mimo, że solidne, à koreańskie zakl z japońskimi silnikami, nie przypominają dzieła Makers junaka, Inżynierów, którzy budowali przedwojenne Motocykle Sokół. Konstrukcja, Podobnie, Jak OSA, dorównywała, un nawet śmiało konkurowała z jej rówieśnikami produkowanymi na Zachodzie. Spora Ilość z nieco ponad 90 tysięcy modeli Junaków wyprodukowanych do 1965 Roku trafiła Poza Granice Polski. Modèle Scrambler doczekał się nawet premiery w USA, gdzie testowali Go redaktorzy “cycle World”. Wespagnały jednoślad – Dzisiaj już kultowy – w którym i Mali Chłopcy i Duzi mężczyźni bywali zakochani. Poręczny, doskonale skrętny, ergonomiczny, Ekonomiczny, obfite w garażowaniu i Eksploatacji. Modèle 301 à Ostatnia Motorynka po M1 (1978-1979), […] Także w latach 50-tych dwudziestego wieku narodził się Junak. Polski Harley Davidson, Jak mawiają o NIM wielbiciele historycznej konstrukcji, Powstał na zamówienie władz w Szczecińskiej fabryce Motocykli (SFM). Pomysł decydentów stawiających na rozww Przemysłu motocyklowego, mającego uzupełniać braki komunikacyjne społeczeństwa dotyczył budowy ciężkiego motocykla.

Tak narodził się czterosuwowy jednoślad o pojemności 350 CCM. Prototyp “Junak M 07” Pojawił się w 1953 Roku. Trzy Lata Później seryjnie produkowane Motocykle trafiły Pod strzechy oraz na służbę. Junon jeździła Milicja Obywatelska, która rekordzistę PRDE Kości Polskich szos (w 1959 Roku na poniemieckiej autostradzie Elbląg-Tczew rozpędzono junaka do niemal 150 kilométrów na godzinę), używała jako motocykla pościgowego. Pozostając przy dziełach Polskich Inżynierów okresu PRL Warto zdradzić, że WSK ma tych samych Ojców chrzestnych co legendarny skuter OSA. Pierwsze MODELE WSK powstały na bazie dokumentacji technicznej opracowanej w Warszawskiej Fabryki Motocykli (WFM), na której deskach kreślarskich zaprojektowano właśnie Osę. Początki Tego skutera sięgają Roku 1955, Kiedy Powstał jej protoplasta, Żuk.